Get Adobe Flash player

Bieg Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim 2017

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Siennie, Czesław Sieczka po raz  kolejny uczcił  Święto Niepodległości uczestnicząc w Biegu Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak sam mówi, aby wymagać od innych, trzeba dawać dobry przykład własną postawą. O tym, jak ważne jest to Święto dla każdego Polaka, przekonywał prowadząc akademię szkolną dla uczniów szkoły podstawowej, uświadamiając jednocześnie potrzebę szacunku do wszystkiego co polskie. Nie ma rzeczy ważniejszych dla patrioty jak poszanowanie symboli narodowych, znajomość historii i współuczestnictwo w hołdzie dla Niepodległej w dniu Jej Święta.

Tradycją stało się dla dyrektora, że w tym dniu w różnych miejscach Polski uczestniczy w biegach Dla Niepodległej. To swego rodzaju poświęcenie, wysiłek i trud, jaki ponosi człowiek pokonując 10 kilometrową trasę. Stanowić to może jedynie  skromną wdzięczność Tym, którzy wywalczyli wolność i niepodległość. Jak mówi p. dyrektor przykład powinien iść z góry i swoją postawą chce uświadamiać dzieciom i młodzieży wartości, które powinny być dla nas wszystkich ponadczasowe.

Zawsze startując w Biegu Niepodległości, celem nadrzędnym jest uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest w starcie również chęć zrobienia jak najlepszego wyniku, co jest z natury podstawą rywalizacji sportowej.  Wspominając na gorąco tegoroczny bieg, określa go dość ciężkim i wyczerpującym, ale wynik 50 minut i 32 sekundy nie przynosi powodu do niezadowolenia. Dyrektor ma nadzieję, że przy okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości, już za rok będzie kolejna szansa „złamania” dla niego magicznej bariery  50 - ciu minut na 10 kilometrów.