Get Adobe Flash player

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w klasach IV-VIII

W dniu 24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej w Siennie poprzedzone mszą świętą. Uroczystość otworzył pan dyrektor Czesław Sieczka. Następnie przystąpił do wręczenia uczniom świadectw z wyróżnieniem oraz nagród za wyniki w nauce. Zwrócił się do ósmoklasistów kończących szkołę podstawową z życzeniami dalszych sukcesów. Dokonał pożegnania nauczycielki odchodzącej na emeryturę.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas 1-3 PSP w Siennie

23 czerwca - to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. Nadeszła niezwykle radosna chwila, niosąca za sobą trud nauki i rozpoczynająca okres zabawy i beztroski. Wszyscy uczniowie spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją szkoły po raz pierwszy w nowej sali koncertowej Szkoły Muzycznej.

Czytaj więcej...

Laboratoria Przyszłości

BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ – ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W SIENNIE OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIE W KWOCIE 76200 ZŁ NA ZAKUP POMOCY DYDAKTYCZNYCH W RAMACH PROGRAMU RZĄDOWEGO „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetowym celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

We wtorek-  14 czerwca 2022r. dzieci z klasy zerowej wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyły w wycieczce do Magicznych Ogrodów koło Janowca w województwie lubelskim. Tam powitały ich Wróżki Służki  oraz Krasnoludy. Z krasnalem Drawcio  dzieci wędrowały po magicznej krainie.  Odwiedziły Skrzata Kronikarza mieszkającego w starym drzewie, który opowiedział dzieciom historię Magicznych Ogrodów. Każde dziecko  z uśmiechem na twarzy korzystało z atrakcji parku, którymi były: Jaskiniowe Mordole, spotkanie z Bulwiakami, Marchewkowe Pole, Gród Krasnoludków, Smocze Gniazdo oraz wiele innych ciekawych miejsc do zabawy. Tylko odważnych, którzy chcą zmierzyć się z własnym strachem zapraszało Mroczysko, gdzie można było się spotkać z Aragiem – władcą czarnej magii.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Wronowa

W dniu  9.06.2022 r. uczniowie z klas IV–VI wraz z opiekunkami uczestniczyli w wycieczce do pracowni szkła artystycznego (mini huty szkła) we Wronowie koło Poniatowej.Na miejscu zwiedzali pracownię, podpatrywali jak powstają dmuchane, ręcznie formowane naczynia szklane oraz wysłuchali opowieści jak i kiedy powstało szkło.

Czytaj więcej...

Konkurs ortograficzny 2022

Dnia 3 czerwca 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Siennie odbył się konkurs ortograficzny. Udział wzięło 9 dzieci z klas 4-6 oraz 14 uczniów z klas 7-8.

Celem konkursu było:
- Podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych,
- Wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych,
- Uwrażliwienie na piękno języka polskiego,
- Rozwijanie zainteresowań tajnikami poprawnej polszczyzny,
- Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów.

Czytaj więcej...