Get Adobe Flash player

BĄDŹMY „RAZEM NA ŚWIĘTA”

NIECH W TE ŚWIĘTA

SZEŚCIOKĄTNA GWIAZDA ZAŚWIECI

NAD STOŻKOWĄ JODŁĄ,

A OKRĄGŁY STÓŁ SKUPI WOKÓŁ SIEBIE NASZYCH  NAJBLIŻSZYCH.

NIESKOŃCZENIE WELE SZCZĘŚLIWYCH DNI,

ZERO TROSK W NOWYM ROKU

 

ŻYCZĄ  DYREKCJI,  WSZYSTKIM PRACOWNIKOM ZSO w SIENNIE,

RODZICOM, KOLEŻANKOM I KOLEGOM

- UCZNIOWIE  PSP w SIENNIE

Czytaj więcej...

Świąteczne życzenia 2021 od uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej

KALENDARZ PROFILAKTYCZNY 2022

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Banacha w Siennie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Lipsku oraz samorządy z powiatu lipskiego, m.in. Wójta Gminy Sienno. 

Celem konkursu było przedstawienie w formie pracy plastycznej, bezpiecznych zachowań oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw umożliwiających zapobieganie, unikanie i pokonywanie niebezpieczeństw życia codziennego. Prace plastyczne miały posłużyć do wykonania kalendarza profilaktycznego na rok 2022.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów szkoły podstawowej w Siennie.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa, ponieważ 25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś miał swoje setne urodziny. Dziś jest  kultową zabawką na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki z nim w roli głównej, są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest  symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.

Czytaj więcej...

Październik – Miesiącem Zwierząt

Każdego  roku obchodzimy wiele dni poświęconych poszczególnym gatunkom zwierząt:  Dzień Psa i Dzień Kundelka, Dzień Kota, Słoni, Tygrysów, Pingwinów, Dzień Zwierząt Laboratoryjnych, Dzień Ryby, Dzień Zwierząt Hodowlanych, Dzień Pszczoły i wiele, wiele innych, ale w powszechnej świadomości najbardziej zakotwiczył się październikowy Światowy Dzień Zwierząt,  obchodzony czasem cały tydzień, jako Światowy Tydzień Zwierząt, albo nawet miesiąc: Październik – miesiącem zwierząt.

Czytaj więcej...

Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole 22.11.2021r. obchodzony  był Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który na świecie przypadał w tym roku  21. listopada. Uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem opiekunki SU PSP, p. M. Leśkiewicz , nauczyciela plastyki, B. Woś oraz psychologa szkolnego,  p. K. Ogórek, przygotowali okolicznościową dekorację- „Drzewko Życzliwości i  Pozdrowień”. W poniedziałek od rana można było napisać na kolorowych karteczkach miłe, ciepłe i życzliwe słowa dla dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pań z sekretariatu, pracowników  obsługi oraz koleżanek i kolegów.

Czytaj więcej...