Get Adobe Flash player

„Razem na święta” w PSP

Mimo trudności wynikających z trwającej pandemii oraz konieczności zdalnego nauczania, dzieci z klasy piątej chętnie przystąpiły do akcji „Razem na święta”. Otworzyli swoje serca dla innych. Z okazji  Świąt Bożego Narodzenia, Klaudia Sitek upiekła pierniczki i pięknie udekorowane przekazała sąsiadom oraz osobom starszym z rodziny, dołączając  własnoręcznie wykonane okolicznościowe  karty. Oliwia Sierpień przygotowała  upominek i kartę z życzeniami dla mieszkającej samotnie sąsiadki.  Uczniowie tej klasy, jak też niektórzy  z 4a przesyłali on-line życzenia i karty do swoich rodzin, koleżanek i kolegów z klasy,  do dyrekcji  i grona nauczycielskiego.

Czytaj więcej...

POWRÓT DO SZKÓŁ UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS I-III

Dyrekcja szkoły informuje, iż zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 13 stycznia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19- od dnia18 stycznia 2021 r. do szkół wraca nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III. W związku z tym prosimy o zapoznanie się z aneksem do procedury bezpieczeństwa obowiązującej w szkole.

 

 

                                                                                               Załącznik nr2 do zarządzenia nr22/2020

Czytaj więcej...

21 LISTOPADA – ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa miała przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień ma wymiar bardziej społeczny i jest obchodzony w ponad 180 krajach. W Polsce obchodzone jest to święto od 2006 roku. Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcenie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Wzbudzania w ludziach pozytywnych emocji, zachęcania do dialogu międzypokoleniowego, a także wyrażanie protestu przeciwko antypatii i nienawiści.

Czytaj więcej...

Święto Narodowe 2020

11 listopada będziemy obchodzili 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne święto jest szczególne. Nie będziemy mogli wziąć udziału w uroczystościach państwowych i szkolnych. Obecna sytuacja zmusza nas do pozostania w domach, ale pomimo tego przeżyjmy ten dzień uroczyście. Oddajmy cześć tym, którzy walczyli za wolność kraju. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej oraz odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego.

Pamiętamy o Patronie 2020

22 października 2020 roku w PSP odbył się  KONKURS WIEDZY O SZKOLE I PATRONIE . Szóstą edycję konkursu uroczyście otworzyła pani wicedyrektor Ewa Kowalska, dziękując uczniom za piękną postawę wyrażającą  pamięć  o  Patronie szkoły, do której uczęszczają.

W bieżącym roku szkolnym spośród 8 uczestników najlepsze wyniki uzyskali:

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas pierwszych

13 października 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Siennie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan dyrektor Czesław Sieczka złożył serdeczne życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły i wręczył nagrody szczególnie wyróżniającym się nauczycielom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły z okazji ich święta. W tym dniu uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej przystąpili do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły w obecności

Czytaj więcej...