Get Adobe Flash player

100-lecie niepodległości Polski w Szkole Podstawowej w Siennie

W piątek 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Program artystyczny przygotowany przez uczniów z klasy IV b i VII a, b przybliżył widzom drogę Polski do niepodległości. Losy Polski od czasów zaborów do 1918 roku zostały przedstawione scenariuszem słowno-muzycznym składającym się z opisu najważniejszych wydarzeń historycznych,  z wierszy patriotycznych , z prezentacji multimedialnej obrazującej rozbiory Polski oraz najważniejszych bohaterów budujących niepodległe Państwo Polskie.

Akademie uświetnił chór , który śpiewał pieśni legionowe i patriotyczne . Symbolika dekoracji doskonale wpisała się w nastrój i powagę uroczystości. Dzieci i młodzież w skupieniu z zainteresowaniem wysłuchały tej ciekawej lekcji historii.

Wyjątkowa szkolna uroczystość poświęcona stuleciu niepodległości Polski poprzedzona została akcją Samorządów Uczniowskich PSP i LO polegającą na przypinaniu okolicznościowych kotylionów wszystkim gościom, uczniom, rodzicom, dyrekcji , nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, którzy tego dnia  przekroczyli progi Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie.