Get Adobe Flash player

#LaboratoriumPrzyszłości - styczeń

W styczniu postawiliśmy w naszym #LaboratoriumPrzyszłości na doskonalenie umiejętności  konstrukcyjnych i rozwijanie kreatywności.  Znakomicie sprawdzają  się tu klocki  Morphuna, które dodatkowo pozwalają  najmłodszym na  utrwalanie liter.

Świetną możliwość rozwijania kreatywności  i współpracy w grupie dają również długopisy 3D.  Nasi uczniowie przygotowywali  prezenty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Nie było to łatwe, ale dzięki współpracy i zaangażowaniu udało się wykonać  całkiem  ładne upominki.

Czytaj więcej...

Turniej Logicznego Myślenia

17 stycznia 2023r w naszej szkole odbył się Turniej Logicznego Myślenia. Było to styczniowe zadanie w konkursie na MATEMATYCZNĄ SUPER KLASĘ.  W potyczkach wzięło udział siedem, czteroosobowych zespołów klasowych, z klas IV-VIII. Uczniowie, poza logicznym myśleniem, musieli wykazać się nieszablonowym podejściem do rozwiązywanych problemów, współpracą i dociekliwością. Zadania były bardzo ambitne i różnorodne, ale wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania i godnie reprezentowały swoje klasy. Najlepsi okazali się uczniowie VIIIB, którzy rozwiązali test prawie bezbłędnie. GRATULACJE!!!

Czytaj więcej...

NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA! – PROFILAKTYKA W RYTMIE HIP – HOP

9 stycznia 2023 r. uczniowie klas VI- VIII PSP oraz I – IV LO uczestniczyli w projekcie profilaktycznym „Nie zmarnuj swojego życia” prowadzonym przez raperów Bęsia (Łukasza Bęsia) i Dj Yonasa (Jonatana Blank) – założycieli Fundacji Nie Zmarnuj Swojego Życia oraz tworzących hip – hopowy skład RYMcerze. Projekt „Nie zmarnuj swojego życia” posiada patronat honorowy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

Głównym celem tego projektu było pogłębienie wiedzy uczestników na temat zdrowotnych i społecznych konsekwencji wynikających z używania różnych substancji psychoaktywnych, prowadzących do uzależnień, zachowań agresywnych i kryminogennych.

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia w SP

Święta Bożego Narodzenia to czas, któremu towarzyszy szczególny nastrój - nastrój rodzinny. Nasza społeczność szkolna tę wyjątkową atmosferę poczuła 22 grudnia. Ducha świąt dało się odczuć od samego rana. W całej szkole słychać było kolędy i gorące życzenia. Ten klimatyczny, pełny radości dzień uwieńczyło wspólne spotkanie dyrekcji, nauczycieli, gości oraz uczniów naszej szkoły w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej, gdzie mogliśmy na nowo przeżyć radość Bożego Narodzenia dzięki uczniom, którzy pod kierunkiem p. E. Lenart i p. P. Surowca oraz nieodzownej pomocy technicznej p. Pawła Fijasa, Widowiskiem, które zaprezentowali wprowadzili nas w magię najcudowniejszych świąt roku.

Czytaj więcej...

Kartka za kartkę - czyli międzyszkolna wymiana kartek świątecznych

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasy 8B Szkoły Podstawowej oraz 1A Liceum Ogólnokształcącego włączyły się w akcję międzyszkolnej wymiany kartek świątecznych. Taka wymiana pozwala na kultywowanie tradycji świątecznych. Nasi uczniowie własnoręcznie wykonali piękne kartki bożonarodzeniowe różnorodną techniką i przy pomocy różnych materiałów. W każdej kartce znalazły się życzenia w języku niemieckim.

Czytaj więcej...

Laboratoria Przyszłości - grudzień

Grudzień w naszej szkole upłynął w świątecznym klimacie. W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości tworzyliśmy ozdoby, choinki, stroiki. W całej szkole unosił się korzenny aromat przepysznych pierniczków.  Było pracowicie i smacznie, a prace uczniów ozdobiły szkolne korytarze.

Czytaj więcej...