Get Adobe Flash player

Konstytucja 3 maja

222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Siennie zawsze dbała o wszechstronny rozwój uczniów, pamiętając o wartościach wychowawczych i patriotycznych. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja zgromadziła uczniów naszej szkoły na uroczystej akademii, którą prowadziła Pani Dyrektor Danuta Wojnar – Płaza.

 

Uczniowie klas VI zaprezentowali przygotowany wraz z p. M. Leśkiewicz okolicznościowy program artystyczny. Oprócz informacji historycznych i pięknych strof wierszy poetów polskich, mogliśmy wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu uczennic PG i PSP.

Uczniowie naszej szkoły uczcili 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja biorąc także udział w gminnych obchodach tego święta, jak również uczestniczyli, wraz z pocztem sztandarowym, w uroczystej mszy świętej w miejscowym kościele.

 

                                                                                                                Samorząd Uczniowski