Get Adobe Flash player

Wycieczka do Parku Jurajskiego

27 maja 2019 uczniowie klasy VIII A pod opieka swojej wychowawczyni pani Dominiki Kiszki oraz nauczyciela historii pana Pawła Karwickiego wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie - krainy dinozaurów. Punktualnie o godzinie 8 rano wyjechaliśmy do naszego miejsca noclegowego w Wolce Bałtowskiej a następnie już pieszo udaliśmy się malowniczym wąwozem do Bałtowa.

 Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca, gdzie z okien amerykańskiego autobusu mogliśmy podziwiać współcześnie żyjące zwierzęta, m. in.: lamy, strusie, wielbłądy, dziki, jelenie itd. Następnie pod okiem przewodnika obejrzeliśmy ciekawą wystawę 50 miniatur w skali 1:25, reprezentujących najciekawsze zabytki architektury obronnej i rezydencjonalnej Polski. Po obiedzie i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy do Jura Parku. Idąc ścieżką dydaktyczną, obejrzeliśmy blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości,  a ciekawie opowiadający przewodnik zapoznał nas z burzliwą historią życia na naszej planecie.

Emocjonującym punktem wycieczki było Oceanarium, gdzie, dzięki osiągnięciom współczesnej techniki, ulegliśmy iluzji spotkania „oko w oko” z podwodnym życiem miliony lat temu. Wychodząc z tego fascynującego miejsca, z dreszczykiem strachu na plecach, „atakowani” przez strasznego rekina, poszliśmy rozładować swoje emocje w Parku Rozrywki aż do kolacji. Po powrocie do miejsca noclegowego czekało już na nas przygotowane ognisko przy którym piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie Adriany Pryciak grającej na gitarze.

Drugi dzień naszej wycieczki zaczęliśmy od pieszego spaceru do Bałtowa oraz szalonej zabawy w Parku rozrywki. Następnie udaliśmy się na krótkie warsztaty paleontologiczne gdzie naszym zadaniem było wydłubanie dinozaurów ze skały. Z pozoru łatwe zadanie przysporzyło nam trochę trudu ale tez mnóstwo śmiechu. Po obiedzie wyruszyliśmy w podróż do Nowej Słupi skąd udaliśmy się pieszo na Święty Krzyż. Niektórzy pokonali te trasę w błyskawicznym tempie. Końcowym punktem naszej wycieczki była projekcja filmu pt. „Aladyn” w kinie Helios w Starachowicach.

Z wycieczki wróciliśmy troszkę zmęczeni, lecz zadowoleni i pełni wrażeń.