Get Adobe Flash player

Biegi przełajowe 2016 GM

W dniu 12.04.2016r. w Chotczy odbyły się indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców na szczeblu powiatu. W zawodach wzięły udział szkoły: PG Ciepielów, PG Jawor Solecki, PG Krępa Kościelna,  PG Pawłowice, PG Solec, G Lipsko, PG Sienno, PG Chotcza. Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. Wł. Sedlaka w Siennie reprezentowali uczniowie klas I, II i III pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego – Agnieszki Burek i Piotra Sitka. Młodzież rywalizowała ze swoimi rówieśnikami z innych szkół w biegach na dystansie 1000m dziewczęta i 1500 m chłopcy, gdzie trasa była bardzo trudna do pokonania.

Po bardzo wyczerpującym biegu naszym uczniom udało się zająć  miejsca w pierwszych dwunastkach i uzyskać awans do udziału w zawodach międzypowiatowych. Awans wywalczyło 15 uczniów:

Klasa I

1. Malicka Ewelina – II m
2. Skalińska Aleksandra – III m
3. Burakowska Anita – VI m
4. Kwiecień Krystian  – XI m

Klasa II

1. Zaborowska Kinga  – IV m
2.Mazur Karolina   – VII m
3.Mazurkiewicz Jakub   – V m
4. Pastuszka Konrad – IX m
 

Klasa III

1.Kępczyk Sylwia – II m
2. Czerwonka Justyna – V m
3. Wiśniewska Izabela – IX m
4. Pawlina Łukasz – I m
5. Ciucias Kamil – II m 6. Mazur Piotr – III m
7. Majewski Wojciech – IV m

Dwunastu uczniów naszej szkoły brało udział w zawodach sportowych na szczeblu międzypowiatowym. 

Impreza organizowana przez Szkolny Związek Sportowy w Radomiu, odbyła się 14 kwietnia 2016 r. w Jedlińsku. Były to eliminacje do XVIII MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - indywidualnych biegów  przełajowych dziewcząt i chłopców.  Reprezentanci szkoły to: Burakowska Anita (kl. I), Malicka Ewelina (kl. I), Zaborowska Kinga (kl. I), Mazur Karolina (kl. II), Kaczor Anna (kl. II), Kwiecień Krystian (kl. I), Kuran Mateusz (kl. I), Mazurkiewicz Jakub (kl. II), Pastuszka Konrad(kl. II), Pawlina Łukasz (kl. III), Ciucias Kamil (kl. III), Mazur Piotr (kl. III), Majewski Wojciech (kl. III). Dziewczęta biegały dystans 1000m, chłopcy 1500m. Każda kategoria wiekowa miała swój bieg, w każdym biegu ok. 70 zawodników reprezentujących powiaty z byłego województwa radomskiego. Rywalizacja między zawodnikami przebiegała zgodnie z zasadami fair play, każdy chciał wygrać.  Niestety nam się nie udało, zajęliśmy miejsca nie dające awansu do dalszej rywalizacji.  Bez medali, ale z poczuciem godnego reprezentowania naszej szkoły i gminy wrócili młodzi biegacze z Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.