Get Adobe Flash player

Mistrzostwa Powiatu Lipskiego w siatkówkę

Dnia 24.02.2016 roku w środę  Publiczne Gimnazjum w Pawłowicach było organizatorem MISTRZOSTW POWIATU LIPSKIEGO w piłce siatkowej dziewcząt. Drużyna z naszego gimnazjum im. ks. prof. Wł. Sedlaka reprezentowała gminę Sienno w składzie:

 1. Borek Agata – klasa III B
2. Mroczkowska Nina – klasa III B
3. Sitek Agata – klasa IIIB
4. Kępczyk Paulina – klasa III B
5. Mazur Paulina – klasa III B
6. Kręcisz Wiktoria – klasa IIIB
7. Czerwonka Justyna – klasa III A
8. Kosiarz  Agata – klasa III A
9. Okrutny Julia – klasa II B
10. Zielińska Dagmara – klasa IIB
11. Kołsut Olga – klasa II A
12. Małaczek Ewa – klasa I B
13. Burakowska Anita – klasa I A

Opiekunem grupy była pani Agnieszka Piątek nauczycielka wychowania fizycznego i przewodnicząca Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lipsku. W tym roku wyjątkowo dopisała frekwencja, ponieważ do zawodów zgłosiło się aż sześć drużyn z całego powiatu z następujących szkół gimnazjalnych: Pawłowic, Chotczy, Rzeczniowa, Ciepielowa, Lipska i Sienna. Po uroczystym rozpoczęciu i krótkiej rozgrzewce rozpoczęły się pierwsze mecze. Zawodniczki rozgrywały swoje pojedynki w dwóch grupach. Naszym przeciwnikiem była drużyna z : G Lipska i PG Chotczy. W bardzo sympatycznej atmosferze rywalizowały ze sobą szkoły gimnazjalne i gra ta była bardzo wyrównana. Poziom zawodów był wysoki i świadczył o dużym zainteresowaniu dyscypliną jaką jest piłka siatkowa. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

 I miejsce – PG Pawłowice
II miejsce – PG Chotcza
III miejsce – PG Ciepielów
IV miejsce – G Lipsko
V miejsce – PG Sienno
VI miejsce – PG Rzeczniów

Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary  ufundowane przez Pana Wójta Gminy Solec M. Szymczyka, a wszystkie pamiątkowe dyplomy.