Get Adobe Flash player

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ!

„Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą żeby młodzi nie szaleli” - tymi słowami rozpoczęła się tegoroczna Studniówka, która to odbyła się 8 lutego 2020 roku, wzorem lat ubiegłych, w murach naszej  szkoły – potocznie zwanej „Sedlakiem”. Tym razem sala balowa miała bajkowy, fantastyczny klimat, co było zasługą motywu Kopciuszka. Uroczystego otwarcia balu studniówkowego dokonał Pan Dyrektor Czesław Sieczka. Głos zabrał również Pan Mariusz Strąk – Wójt Gminy Sienno, gdzie gratulacje, mieszały się z wyczuwalną dumą odnośnie świetnej szkoły i wybitnej młodzieży maturalnej.

Kiedy padły słowa: „Poloneza czas zacząć!” i muzyka zaczęła grać, maturzyści tradycyjnym polskim tańcem oficjalnie rozpoczęli bal maturalny. Korowód taneczny poprowadził Pan Dyrektor Czesław Sieczka oraz Pani Wychowawczyni – Bożena Fura.

Ten wieczór dla maturzystów był również okazją do wyrażenia wdzięczności za trud, cierpliwość i okazane serce. Przedstawiciele klasy trzeciej podziękowali wszystkim, którzy dołożyli starań, by Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Siennie, przez ostatnie trzy lata było niczym drugi dom, a noc Studniówkinajbardziej wyjątkową w życiu.

Z tego miejsca, w imieniu maturzystów, pragnę jeszcze raz podziękować:

Szanownej Dyrekcji – za stwarzanie rodzinnej atmosfery w murach naszej szkoły,
za nieustające wsparcie oraz  pomoc w przygotowaniu tej studniówki.

Pani Wychowawczyni – Bożenie Furze, za to, że nigdy nie traciła sił, by przemawiać nam do rozsądku, który w młodzieńczym życiu gdzieś ginie oraz wyrozumiałość.

Nauczycielom za trud włożony w nasze wykształcenie.

Pani Agnieszce Piątek za trud i poświęcenie, z jakim przygotowywała nas Pani przez ostatnie miesiące do uświetnienia pięknym polonezem, choć wiemy, że nie zawsze było ławo.

Pani Małgorzacie Sieczce za serce i nieocenioną pomoc w dekorowaniu pięknej sali.

Panu Wójtowi Gminy Sienno – Mariuszowi Strąkowi za nieustającą sympatię dla szkoły oraz okazywane wsparcie i życzliwość.

Naszym Rodzicom
za to, że cały czas się nami opiekowali, podtrzymywali na duchu
w chwilach słabości, przygotowywali do życia i prowadzili po właściwych jego ścieżkach.

Następnie przyszedł czas na pokaz talentów tegorocznych maturzystów, część artystyczna składała się z popisów wokalnych, tanecznych, a także kabaretowych, dostarczyła  śmiechu i radości. Dalej już tylko tańce i wyśmienita zabawa do świtu.

„Marzenie jest życzeniem wypowiedzianym przez serce” - przeczytamy w bajce o Kopciuszku. Czas studniówki był cudowny i  uleciał zbyt szybko… Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, dzięki którym nasze marzenie o wspaniałym balu studniówkowym się spełniło. Z pewnością jego wspomnienie pozostanie w naszych sercach na długo.

Aleksandra Gałka, III LO