Get Adobe Flash player

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Święta Bożego Narodzenia mają swoją wyjątkową, magiczną i niepowtarzalną atmosferę. W dniu 18 grudnia 2019 r. zawitała ona także w mury naszej szkoły.

Uczniowie liceum rano zasiedli do klasowych wigilii wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Nie zabrakło na tych spotkaniach tradycji: dzielenia się opłatkiem przy składaniu z serca płynących życzeń oraz wspólnego kolędowania w gronie kolegów i koleżanek.

Później wszyscy uczniowie udali się na szkolne spotkanie wigilijne, które jest nieodłącznym elementem tego dnia.

Po uroczystym słowie wstępnym Dyrekcji cud Bożego Narodzenia wierszem i kolędą przybliżyli nam nasi koledzy i koleżanki. Dzięki wspólnemu śpiewaniu kolęd i pastorałek mogliśmy poczuć klimat zbliżających się świąt. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii dyrekcja podzieliła się opłatkiem z przedstawicielami samorządów klasowych, co też jest wspaniałą tradycją w naszej szkole.

Szczególne podziękowania należą się tym, bez których nie mielibyśmy możliwości oglądać tego wyjątkowego spektaklu – księdzu Arkadiuszowi Piętowskiemu oraz pani Ewie Lenart. Za piękną świąteczną dekorację dziękujemy pani Renacie Wosiek.

Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia wszystkim  życzymy dużo ciepła i rodzinnej atmosfery przy stole oraz pomyślności w Nowym Roku.

 

Aleksandra Gałka, III LO