Get Adobe Flash player

Mikołajki ze sztuką

Zwiedzanie Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”, spacer po stolicy oraz wizyta w Teatrze 6. Piętro to główne cele naszej "mikołajkowej" wycieczki do Warszawy, która odbyła się 5 grudnia 2019 roku.

Dobry humor, który towarzyszył nam od momentu wejścia do autokaru, eskalował z każdą minutą, aby kulminację osiągnąć podczas wieczornego spektaklu.

 Pierwszym punktem "mikołajkowego" wyjazdu było zwiedzanie Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”. Mieliśmy przyjemność oglądać wystawę „Zmiana ustawienia” dotyczącą polskiej scenografii teatralnej i społecznej XX i XXI wieku. Dzięki przewodniczkom śledziliśmy proces ewolucji scenografii: od pierwszej reformy teatru do współczesności.

Następnie udaliśmy się na   Plac marsz. Józefa Piłsudskiego. Zatrzymaliśmy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy także okazję zobaczyć Pałac Prezydencki.

Będąc w Warszawie, nie mogliśmy przegapić „serca” tego miasta – czyli Starówki pełnej klimatycznych kawiarni, a także cennych zabytków, takich jak Zamek Królewski czy Kolumna Zygmunta III Wazy.

 Zwieńczeniem wyjazdu, a także jego głównym punktem był spektakl w Teatrze 6. Piętro. „Bóg mordu” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej całkowicie nas zachwycił. Wartka akcja oraz brawurowa gra aktorska sprawiły, że sztuka ta stała się ucztą, zarówno intelektualną, jak i rozrywkową. Salwy śmiechu słychać było od samego początku, również z rzędów, które zajmowali uczniowie naszego LO. Nie było w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że zadanie rozbawienia widzów spoczęło na barkach takich aktorów, jak Cezary Pazura, Anna Dereszowska, Joanna Fraszyńska, czy Michał Żebrowski. Chociaż komedia ta okazała się ostatecznie refleksyjną opowieścią o relacjach damsko-męskich oraz współczesnym obrazie niełatwego rodzicielstwa, opuszczaliśmy teatr w fantastycznych nastrojach.

Dziękujemy nauczycielom, którzy sprawowali nad nami opiekę oraz Pani Bożenie Furze za zorganizowanie tej wycieczki. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd!

 

Aleksandra Gałka, III LO