Get Adobe Flash player

Narodowe Święto Niepodległości 2019

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. W piątek 8 listopada  obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia pana dyrektora Czesława Sieczki, który powitał zebranych gości oraz mówił o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii.

 Punktualnie o godzinie 11.11 symbolizującej świąteczną datę odśpiewaliśmy  4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, angażując się w ten sposób w akcję  „Szkoła do hymnu”.

Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny. Recytowane utwory poetyckie oraz śpiewane pieśni patriotyczne przeniosły zebranych  gości i uczniów w czasy walki Polaków o wytęsknioną niepodległość.

W czasie uroczystej akademii społeczność szkolna miała zaszczyt gościć Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego, pana Rafała Rajkowskiego, który podpisał przekazanie dotacji na rozbudowę Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Siennie. Swoją obecnością zaszczycił nas także Wójt Gminy Sienno, pan Mariusz Strąk oraz Radni.

Uroczystość uświetnił  występ uczniów Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia. Jak co roku w dniu 11 listopada poczty sztandarowe naszej szkoły uczestniczyły w gminnych obchodach Święta Niepodległości.