Get Adobe Flash player

„Nauczyciel to ten, który wprowadza nas do wielkiej szkoły odkrywania świata”

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Kształtowanie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań. Wymaga nie tylko umiejętności, ale też szczególnego talentu i zaangażowania. To nauczyciele często wskazują drogę życiową, rozbudzają ciekawość świata, wspierają radą i przykładem, ujawniają pasje, inspirują i motywują do podejmowania wyzwań.

 Właśnie z tej okazji 11 października 2019 roku społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów liceum.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Ewy Kowalskiej, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, a także uczniów.

Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia nagród zasłużonym nauczycielom. Za trud i osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowaczej, szczególne podziękowania skierował w stronę grona pedagogicznego Pan Dyrektor, Czesław Sieczka, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

W dalszej części uroczystości przyszedł czas na występ uczniów Liceum Ogólnokształcącego, którzy pod czujnym okiem Pani Beaty Górskiej przygotowali część artystyczną. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Młodzież doskonale zaprezentowała utwory muzyczne oraz poetyckie. Nie zabrakło także dawki humoru i spojrzenia na pracę nauczyciela z przymrużeniem oka.

Zwieńczeniem występu było wykonanie piosenki „Sobie i Wam”. Na zakończenie przypomnę refren tego utworu: „Życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój. Szczęścia ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół”.

Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły – jeszcze raz - wszystkiego najlepszego!

Aleksandra Gałka, III LO