Get Adobe Flash player

Wizyta na strzelnicy

Wielu uczniów  ZSO w Siennie  pragnie  swoją przyszłość związać z pracą w służbach mundurowych. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta chcą zdobyć taką wiedzę i umiejętności , które pozwolą im dostać się na wymarzone kierunki  studiów,  ale również ułatwić sobie pobyt na tych uczelniach. Członkostwo w Organizacji Społeczno-Wychowawczej ZS „STRZELEC”  pomaga zdobyć szeroką wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Jedną z takich umiejętności jest na pewno bezpieczne posługiwanie się bronią.

Strzelcy z  JS 4036 Sienno mają taką możliwość. W niedzielę 12 maja uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy w Tomaszowie Mazowieckim. W programie szkolenia znalazły się jednostki broni , które są na wyposażeniu służb mundurowych:  Walther P99,Glock model 17 , P-83 oraz pistolet maszynowy wz. 1984 Glauberyt. Na zakończenie mogli strzelać z Shotgun Mossberg 500.

W drodze powrotnej nie zabrakło także historii. Zatrzymaliśmy się przy tzw. Szańcu "Hubala" (nieopodal Anielina, przy czerwonym pieszym szlaku turystycznym). Jest to  miejsce związane z mjr. Henrykiem Dobrzańskim, ps. "Hubal". W tym miejscu zginął w walce z niemieckimi żołnierzami, gdzie zaś pochowany został - tego nie wiadomo, stąd też jest to miejsce szczególne, miejsce ostatnich chwil jego życia. Przy pomniku znajduje się ściana z tablicami, na których ujęto nazwiska "Hubalczyków".