Get Adobe Flash player

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia podobnie jak w minionych latach w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel z tej okazji jest wpisany w kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obchodami Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja.

 Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego - "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie kl. III PG, IA i B LO zaprezentowali program artystyczny. Był to montaż słowno - muzyczny, składający się z pieśni patriotycznych i wierszy.

Po zakończeniu występów pani dyrektor Marzena Czerwonka podziękowała uczniom za zaangażowanie oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób uświetnili tegoroczną akademię.