Get Adobe Flash player

ŚWIĄTECZNY CZAS

Święta Bożego Narodzenia to czas, któremu towarzyszy szczególny nastrój - nastrój rodzinny. Nasza społeczność szkolna tę wyjątkową atmosferę poczuła już 21 grudnia. Ducha świąt dało się odczuć od samego rana. W całej szkole słychać było kolędy i gorące życzenia. Ten klimatyczny, pełny radości  dzień  uwieńczyło wspólne spotkanie dyrekcji, nauczycieli, gości oraz uczniów gimnazjum i liceum na Wigilii szkolnej. Swoją obecnością zaszczycił nas pan wójt Mariusz Strąk. Mogliśmy przeżyć na nowo radość Bożego Narodzenia dzięki naszym kolegom i koleżankom, którzy pod kierunkiem p. E. Lenart oraz nauczycieli szkoły muzycznej wierszem i kolędą wprowadzili nas w magię najcudowniejszych świąt w roku.

 Nie zabrakło „Światła Betlejemskiego”, które przynieśli harcerze, oraz uroczystego odczytania Ewangelii przez księdza Mariusza.Spotkanie prowadzone przez pana dyrektora Czesława Sieczkę upłynęło w atmosferze ciepła i serdeczności.

Zwieńczył je szczególnie wzruszający moment, który jest tradycją naszych przedświątecznych spotkań i świadczy o więziach łączących naszą szkolną społeczność. Przy akompaniamencie kolęd wspólnie łamaliśmy się opłatkiem razem z dyrekcją, nauczycielami i gośćmi. Wszyscy udali się na przerwę świąteczną nucąc pastorałkę od serca do ucha.