Get Adobe Flash player

Reprezentacja Szwecji siatkarzy w naszej szkole!

Poniedziałek kojarzy się wszystkim nieprzyjemnie. Tym razem jednak uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Prof. Sedlaka w Siennie z radością przyszli do szkoły i z pewnością zapamiętają ten dzień. 14 maja odwiedziła naszą placówkę reprezentacja Szwecji w piłce siatkowej mężczyzn. Mieliśmy okazję obejrzeć jak zawodowcy trenują przed meczem.

 Całe wydarzenie poprzedziły dokładne przygotowania sali gimnastycznej. Nauczyciele wychowania fizycznego zadbali o boisko, a uczniowie o widownię. Przed godziną 10:00 cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali w oczekiwaniu na gości. Sportowcy zostali przywitani przez nauczycielki języka angielskiego i od razu przystąpili do rozgrzewki. Obserwowaliśmy i analizowaliśmy wszystkie odbicia i podania. Często słychać było brawa i słowa podziwu ze strony publiczności. Szwedzka reprezentacja wywarła na nas duże wrażenie.
Po udanym treningu wiele uczniów podchodziło do siatkarzy po zdjęcia i autografy. Cała drużyna podpisała się również na piłce do siatkówki, którą otrzymała później nasza szkoła. Przed odjazdem sportowcy wraz z trenerami zostali ugoszczeni dodatkowo pysznym, polskim obiadem. Mamy nadzieję, że szwedzka reprezentacja będzie wspominać ten trening tak miło, jak wspominają go uczniowie naszej szkoły.