Get Adobe Flash player

Ferie z ekonomią

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 18 uczniów z klas II i III gimnazjum uczestniczyło w projekcie FERIE Z EKONOMIĄ. Projekt ten prowadzony jest w 65 gminach w całej Polsce. Koordynatorem projektu jest p. dyrektor Czesław Sieczka. Projekt przewiduje konkursy indywidualne i grupowy w jego drugiej części, która będzie przeprowadzona w czasie dwóch miesięcy od zakończenia ferii.
Zajęcia prowadziła p. Ewa Węgrzecka wraz ze studentką ekonomii p. Agnieszką Kościesza. Przez pierwsze trzy dni zajęcia prowadzone były w szkole.

Podczas ich trwania poprzez gry i zabawy tj. „Rynek jabłek”,  „Fabryka książek”, „Fabryka zabawek” uczniowie uczyli się podstaw negocjacji cen, handlu, wartości pieniądza. Wykonywali plakaty, oglądali filmy edukacyjne oraz uczyli się tworzyć budżet domowy i obliczenia procentów i odsetek bankowych.
W czwartek uczestnicy projektu pojechali do banku Pekao S.A do Skarżyska Kamiennej, gdzie o funkcji pieniądza i produktach bankowych opowiedziała nam p. menadżer Beata Kaleta-Półtorak. Ostatniego dnia tj. w piątek odwiedziliśmy przedsiębiorce p. Pawła Sałka. Prowadzi on w Rybiczyźnie uprawę ogórka w szklarni, która zajmuje ok. 2,5 ha. W czasie wizyty dowiedzieliśmy się wiele o tak nowoczesnej uprawie oraz o blaskach i cieniach prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Po podsumowaniu punktów za wszystkie zadania największym zaangażowaniem w projekt wykazał się Paweł Kubiak, Bartłomiej Paluch oraz Kacper Kołton. Ci trzej uczniowie otrzymali gry „Biznes po polsku”. Dla wszystkich były tez upominki w postaci pendrive. Ten tydzień ferii był dla tych uczniów przygodą i frajdą.