Get Adobe Flash player

Moje stypendium

Nazywam się Jakub Sałek i jestem uczniem klasy III gimnazjum. W obecnym roku szkolnym po raz 3 biorę udział w Mazowieckim Programie Stypendialnym dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych. Moim przedmiotem wiodącym jest (także po raz 3) język angielski, natomiast opiekunem – pani Dominika Kiszka. Tym razem pod lupę wziąłem nieodzowny element życia, nie tylko ucznia, ale także dorosłego człowieka, jakim jest nauka języków obcych. Wybierając temat i cel ogólny Programu, kierowałem się przede wszystkim funkcjonalnością i tym, w jaki sposób pomoże mi to w codziennym życiu. Temat powstał z połączenia 2 ciekawych przedmiotów szkolnych – biologii i języka angielskiego. W wyniku tej „mieszanki” utworzył się nieformalny projekt pt. „Hack your brain”.

 Celem tego projektu jest nauczanie nas nauki języków obcych. Brzmi niedorzecznie, prawda? Otóż nauczenie się poprawnego studiowania języków obcych to 50% sukcesu naszej nauki. W zakresie materiału znajdą się m.in. rady i sposoby skutecznej nauki języków obcych, błędy, których należy się wystrzegać, wplatając w to m.in. ciekawostki dotyczące budowy ludzkiego mózgu. Dalsze efekty Programu poznamy w niedługim czasie, a tymczasem zapraszam na zapoznanie się z jednym ze sposobów rozpoczęcia nauki języków obcych.

Pójdź na łatwiznę

Jeżeli chcesz poznać słowa, które na początku najbardziej przydadzą ci się do porozumiewania się w danym języku z drugą osobą, wystarczy, że wyszukasz w Internecie 1000 słów, najczęściej używanych w określonym języku obcym. Nie znajdziesz tam takich wyrazów jak przeintelektualizować czy perseweratywność, ale jest to dobry krok do rozpoczęcia nauki. Oczywiście, nie możemy się ograniczać tylko do tych wyrazów – w dalszym etapie nauki niezbędne jest poszerzanie wiedzy o zagadnienia ze strony gramatycznej.